Jak efektivně chránit displej mobilního zařízení, abyste mohli klidně spát

Není žádným tajemstvím, že displej mobilního telefonu patří mezi nejdražší součástky na opravu. Možná i proto se velmi často stává, že se displej při pádu poškodí. I když se v dnešní době výrobci chytrých telefonů snaží chránit různými úpravami, pevnost diamantu vám nezaručí nic. Proto je třeba nejcitlivější místo patřičně chránit.

Jak zabránit rozbití displeje?

Nejčastější ochranou pro displej mobilního telefonu je fólie nebo tvrzené sklo. Fólie sice vyjde levněji, nicméně chrání telefon především proti škrábancům, a její aplikace nepatří mezi nejsnadnější. Pro některá starší zařízení je to ovšem jediná možnost ochrany, která se nabízí.

Druhou variantou je aplikace tvrzeného skla, které zpevní a ochrání to původní. Typů ochranných skel je celá řada, nicméně mezi nejčastější patří sklo, které kryje pouze samotný displej. Rovněž existuje také varianta, která chrání celou přední stranu až po okraje zařízení, ta je ovšem náchylnější k odloupnutí.

Specialitou mezi ochrannými prostředky pro telefony je fólie ClearPlex. Ta se například ve Spojených státech běžně instaluje na autoskla a vyznačuje se extrémní odolností. Fólie má několik vrstev, které váš telefon ochrání opravdu důkladně. Výhodou je, že je přesně vyřezána na míru vašemu telefonu. Tuto variantu ochrany rovněž nabízíme také na našich prodejnách.

Další možnosti ochrany

Další možností, jak zabránit kontaktu displeje s podlahou je takzvané flipové pouzdro či knížka. Ta telefon ochrání ze všech stran, včetně té přední. Některá gumová pouzdra také nabízejí mírnou formu ochrany v podobě vystouplých okrajů na přední straně. V případě, že by telefon spadl na displej, tak alespoň pád zmírní.

Nejlepší ochranou je ale prevence, opatrnost a obezřetnost. Ne vždy to však situace dovoluje, proto je jistotou kombinace různých druhů ochran. Tím se vyhnete návštěvě servisu a udržíte váš telefon v perfektním stavu. No a když si i přes veškerou ochranu displej rozbijete, tak se zastavte k nám. Výměnu / opravu displeje provedeme rychle a za výbornou cenu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *